Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Tczew, Gniew, Morzeszczyn, Pelplin, Subkowy
Belka
Niedziela, 19 Sierpnia 2018   imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Pelplin: Kolarska stolica Kociewia

Pelplin: Kolarska stolica Kociewia

Data dodania: 2018-08-10
Już 12 sierpnia w Pelplinie odbędzie się wyścig szosowy CYKLO Pelplin w ramach ENERGA Cyklo Cup. Miasteczko zawodów będzie się znajdować tuż przy samej Bazylice Katedralnej w Pelplinie, na placu przed szkołą Collegium Marianum. Tam również w ok. godz. 14.00 nastąpi dekoracja zwycięzców poszczególnych klasyfikacji Cyklo Pelplin. więcej »
 
Gniew: Przystanek Lorrain’a w Piasecznie

Gniew: Przystanek Lorrain’a w Piasecznie

Data dodania: 2018-07-26
Tak wygląda teraz przystanek autobusowy w Piasecznie. Prawda, że oryginalnie? To ślad po wizycie studentów Architektury Wnętrz z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, którzy przyjechali do Gniewu, aby wziąć udział w plenerze malarskim im. Leona Wyczółkowskiego.  więcej »
 
Pelplin: Koncert w ogrodzie biskupim

Pelplin: Koncert w ogrodzie biskupim

Data dodania: 2018-07-20
25 lipca 2018 roku o godzinie 19:00, odbędzie się koncert promujący młode talenty. więcej »
 
Tczew: Spółdzielcze lody

Tczew: Spółdzielcze lody

Data dodania: 2018-07-18
Pod koniec czerwca wystartowała Spółdzielnia Lodziarska „Jasna” – to pierwsza w Tczewie i w powiecie tczewskim spółdzielnia socjalna zatrudniająca osoby niepełnosprawne. więcej »
 
Pelplin: Wystawa o życiu i twórczości ks. Pasierba

Pelplin: Wystawa o życiu i twórczości ks. Pasierba

Data dodania: 2018-07-17
Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy poświęconej życiu i twórczości  ks. Janusza St. Pasierba. Obszerna, bogato ilustrowana ekspozycja złożona z 20 tablic prezentuje jego życie, twórczość, wiersze, myśli, anegdoty, upamiętnienie, związki z Tczewem. Sporo miejsca poświecono ks. Pasierbowi jako Patronowi szkoły w Tczewie oraz pomorskiemu szlakowi jego imienia, prezentującemu walory turystyki kulturowej miast związanych z ks. Pasierbem na trasie Lubawa – Grudziądz – Pelplin – Tczew – Gdańsk – Żarnowiec (280 km). Materiały do wystawy przygotowali i opracowali Hanna Molesztak i Zdzisław Czyż oraz Piotr Kaczmarek. więcej »
 
Tczew: Zielone przystanki

Tczew: Zielone przystanki

Data dodania: 2018-07-17
Tonące w zieleni przystanki, a przy okazji informacja o tym, jak szanować środowisko, to pomysł tczewskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. więcej »
 
Tczew: Do zdobycia 60 tys. zł

Tczew: Do zdobycia 60 tys. zł

Data dodania: 2018-07-17
Do końca lipca czekamy na zgłoszenia do 21. edycji konkursu na „Najładniej utrzymany dom, balkon, elewację budynku, otoczenie”. więcej »
 
Gniew: Punkt potwierdzający profil zaufany

Gniew: Punkt potwierdzający profil zaufany

Data dodania: 2018-07-17
W urzędzie miasta w Gniewie działa punkt potwierdzający profil zaufany, w którym utworzyć można profil zaufany – narzędzie służące do łatwego i szybkiego załatwiania urzędowych spraw online, bez wychodzenia z domu. więcej »
 
Tczew: „Zbieramy krew dla Polski”

Tczew: „Zbieramy krew dla Polski”

Data dodania: 2018-07-06
Z okazji 11. edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski” dnia 6 lipca br. mieszkańcy Tczewa będą mogli zostać dawcami krwi dla pacjentów okręgowych szpitali. Zbiórki krwi są realizowane dzięki współpracy Grupy Muszkieterów, zrzeszającej sieci Intermarché i Bricomarché, oraz Polskiego Czerwonego Krzyża. więcej »
 
Tczew: Motyli Ogród

Tczew: Motyli Ogród

Data dodania: 2018-06-06
Motyli Ogród dedykowany chorym na mukowiscydozę otwarty został w Tczewie. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 121
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola