Belka
Środa, 17 Października 2018   imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Gniew: Pomorzanie w walce o niepodległość

Gniew: Pomorzanie w walce o niepodległość

Data dodania: 2018-10-05
Zapraszamy do udziału w XII Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych, które odbędą się w opaleńskim Domu Kultury w sobotę 6 X o godzinie 10.00. Temat przewodni to "Pomorzanie w walce o niepodległość". więcej »
 
Tczew: Na bulwarze powstaje średniowieczny zamek

Tczew: Na bulwarze powstaje średniowieczny zamek

Data dodania: 2018-10-04
Rozpoczęły się prace ziemne w miejscu, gdzie jeszcze w tym roku stanie średniowieczny zamek dla najmłodszych. więcej »
 
Pelplin: Otwarcie Stadionu Lekkoatletycznego

Pelplin: Otwarcie Stadionu Lekkoatletycznego

Data dodania: 2018-09-28
W poniedziałek, 1 października 2018 r. o godz. 16.00, odbędzie się uroczyste otwarcie Stadionu Lekkoatletycznego w Pelplinie. Ta warta blisko 5,4 mln złotych inwestycja powstała w ramach I etapu zadania pn. „Modernizacja Stadionu Miejskiego w Pelplinie”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 1 462 800,00 zł, Starostwa Powiatowego w Tczewie w kwocie 900 000,00 zł oraz Gminy Pelplin. więcej »
 
Tczew: 1,6 mln na nadwiślańskie inwestycje

Tczew: 1,6 mln na nadwiślańskie inwestycje

Data dodania: 2018-09-24
Niecka czyżykowska, Bulwar Nadwiślański , ul. Flisaków – te trzy tereny rekreacyjne zostaną dofinansowane z budżetu państwa. więcej »
 
Pelplin: XVIII Jarmark Cysterski

Pelplin: XVIII Jarmark Cysterski

Data dodania: 2018-09-13
W trzeci weekend września, w dniach 14– 16 września 2018 r. (piątek, sobota, niedziela), na terenie Dawnego Opactwa Cysterskiego w Pelplinie, odbędzie się XVIII Jarmark Cysterski w Pelplinie.  więcej »
 
Pelplin: Kolarska stolica Kociewia

Pelplin: Kolarska stolica Kociewia

Data dodania: 2018-08-10
Już 12 sierpnia w Pelplinie odbędzie się wyścig szosowy CYKLO Pelplin w ramach ENERGA Cyklo Cup. Miasteczko zawodów będzie się znajdować tuż przy samej Bazylice Katedralnej w Pelplinie, na placu przed szkołą Collegium Marianum. Tam również w ok. godz. 14.00 nastąpi dekoracja zwycięzców poszczególnych klasyfikacji Cyklo Pelplin. więcej »
 
Gniew: Przystanek Lorrain’a w Piasecznie

Gniew: Przystanek Lorrain’a w Piasecznie

Data dodania: 2018-07-26
Tak wygląda teraz przystanek autobusowy w Piasecznie. Prawda, że oryginalnie? To ślad po wizycie studentów Architektury Wnętrz z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, którzy przyjechali do Gniewu, aby wziąć udział w plenerze malarskim im. Leona Wyczółkowskiego.  więcej »
 
Pelplin: Koncert w ogrodzie biskupim

Pelplin: Koncert w ogrodzie biskupim

Data dodania: 2018-07-20
25 lipca 2018 roku o godzinie 19:00, odbędzie się koncert promujący młode talenty. więcej »
 
Tczew: Spółdzielcze lody

Tczew: Spółdzielcze lody

Data dodania: 2018-07-18
Pod koniec czerwca wystartowała Spółdzielnia Lodziarska „Jasna” – to pierwsza w Tczewie i w powiecie tczewskim spółdzielnia socjalna zatrudniająca osoby niepełnosprawne. więcej »
 
Pelplin: Wystawa o życiu i twórczości ks. Pasierba

Pelplin: Wystawa o życiu i twórczości ks. Pasierba

Data dodania: 2018-07-17
Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy poświęconej życiu i twórczości  ks. Janusza St. Pasierba. Obszerna, bogato ilustrowana ekspozycja złożona z 20 tablic prezentuje jego życie, twórczość, wiersze, myśli, anegdoty, upamiętnienie, związki z Tczewem. Sporo miejsca poświecono ks. Pasierbowi jako Patronowi szkoły w Tczewie oraz pomorskiemu szlakowi jego imienia, prezentującemu walory turystyki kulturowej miast związanych z ks. Pasierbem na trasie Lubawa – Grudziądz – Pelplin – Tczew – Gdańsk – Żarnowiec (280 km). Materiały do wystawy przygotowali i opracowali Hanna Molesztak i Zdzisław Czyż oraz Piotr Kaczmarek. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 122
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola