Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tczew. Tereny do rekreacji nad Wisłą czekają zmiany

 
► Subskrybuj ten kanał: goo.gl/cuUkWv ► Facebook: facebook.com/tczewtczpl Niecka na Czyżykowie ma stać się atrakcyjnym miejscem do aktywnego wypoczynku - po przebudowie najwięcej atrakcji znajdą tu rowerzyści, rolkarze, czy skaterzy. Jeszcze w marcu w marcu ratusz ogłosi przetarg, który ma pozwolić wyłonić wykonawcę inwestycji, na którą w miejskim budżecie zabezpieczono 2,6 mln zł. Przetarg zostanie ogłoszony w marcu. Władze miasta liczą na to, że zadanie uda się zrealizować w ciągu najbliższych miesięcy, choć jak przyznają urzędnicy - wszystko zależy od tego, jakie ceny zaproponują wykonawcy. W sumie w najbliższych miesiącach miasto planuje przeznaczyć na rozwój terenów rekreacyjnych nad Wisłą około 5 mln zł - mowa nie tylko o niecce na Czyżykowie. Powierzchnia nadwiślańskiego placu, którego zagospodarowanie powinno ruszyć w najbliższych miesiącach, to blisko 45 tys. m2 na działce położonej pomiędzy ul. Orzeszkowej, Konarskiego, Pułaskiego, i Nadbrzeżną pomiędzy zabudową mieszkalną i wałem Wisły od wschodu.

 


Tcz.pl sp. z o.o.
 
Data pliku video: 2018-03-04, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola