Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pelplin: Koncert w ogrodzie biskupim

Data publikacji: 2018-07-20, Data modyfikacji: 2018-07-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Pelplin: Koncert w ogrodzie biskupim

25 lipca 2018 roku o godzinie 19:00, odbędzie się koncert promujący młode talenty.

Zagrają dla nas:
Kwartet Puzonowy HIBIKI TROMBONES z Warszawy:
 
W.A. Mozart: Czarodziejski flet (KV620) D. Speer: Sonata d – moll
J.S. Bach: Chorale cantata “Jesu, Joy of Man’s Desiring”
J. Pachelbel: Canon
G. Bizet: „Seguedille”, „Arie Escamillo”, „Habanera” z Opery Carmen
H. Warren: Chattanooga choo choo
V. Young/E. Heyman: When I fall in love
G. Gershwin: A Portrait of G. Gershwin
 

Zespół HIBIKI TROMBONES[?? - hibiki-brzmienie] to warszawski kwartet puzonowy koncertujący od 2015 roku. W swoim szerokim repertuarze posiada muzykę od wczesnego renesansu po współczesne przeboje muzyki popularnej. Ważne miejsce w repertuarze zajmują własne opracowania muzyczne w szczególności kompozycji J.S. Bacha, które zespół miał okazje prezentować m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Kamieniu Pomorskim oraz w Lubsku.

HIBIKI TROMBONES założył pochodzący z Japonii Tomomasa Ueyama. Wszyscy członkowie zespołu są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie i na co dzień grają w warszawskich orkiestrach. Połączyła ich wspólna chęć wyrażania swoich artystycznych osobowości poprzez muzykę kameralną. Choć muzycy HIBIKI TROMBONES kochają ten sam instrument – puzon – to sporo ich różni – wiek, miejsce urodzenia, gusty muzyczne i charaktery. Właśnie te różnice mają decydujący wpływ na różnorodność wykonawczą i siłę wyrazu HIBIKI Trombones. Tradycja zespołów składających się wyłącznie z przedstawicieli jednego instrumentu sięga XVI wieku kiedy to większość instrumentów budowano w kilku rozmiarach tak aby mogły wspólnie tworzyć homogeniczny consort.

Z czasem zaczęto odchodzić od tej praktyki i jedynie puzon pozostał jej wierny.
Pierwsze użycie takiej grupy puzonów spotykamy w polichóralności weneckiej przełomu XVI i XVII wieku.

W Polsce, consort puzonowy często wykorzystywał w swoich kompozycjach nadworny muzyk Władysława IV i jego brata Ferdynanda, Marcin Mielczewski, który prawdopodobnie sam był puzonistą. Dziś dzięki dużej rozpiętości skali, zróżnicowanej dynamice oraz bogactwu barwy, puzon nadal potrafi tworzyć jednorodny i wspaniale brzmiący zespół.

W ramach promocji młodych talentów:
Anna Puchowska ur. 5 sierpnia 2000r. w Tczewie. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Tczewie – Filia w Pelplinie w klasie gitary klasycznej, kończąc każdy rok nauki z wyróżnieniem. Obecnie kształci się pod okiem mgr Joanny Rudnickiej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.
Swoje umiejętności doskonaliła uczestnicząc w kursach polskich, jak i międzynarodowych (m. in.: Polska Akademia Gitary w Jarocinie oraz Międzynarodowy Festiwal Joaquina Rodrigo w Olsztynie) pod kierunkiem takich pedagogów gitary jak: Marco Tamayo, Judicaël Perroy, Lorenzo Micheli, Carlo Marchione, Susana Prieto, Kyuhee Park, Marcin Dylla, Piotr Zaleski, Tomasz Kandulski, Andrzej Mokry, Mirosław Drożdżowski i wielu innych. Występowała wielokrotnie na koncertach (ok. 50 występów) solo oraz w zespołach kameralnych, współpracując ze skrzypkami, akordeonistami oraz w kwartecie gitarowym.

W latach 2012 – 2018 zdobyła nagrody na ponad 20 konkursach gitarowych o zasięgu makroregionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym, m. in.:
- I miejsce – XX Konfrontacje Gitarzystów w Pucku,
- II miejsce (dwukrotnie) – Festiwal Muzyki Polskiej w Tczewie,
- II miejsce – VI Regionalny Konkurs Gitarowy w Olsztynie,
- wyróżnienie – Majowy Konkurs Gitarowy w Akademii Sztuk w Szczecinie,
- wyróżnienie – II Ogólnopolski Konkurs Gitarowy w Zakopanem,
- wyróżnienie – II Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Tczewie,
- I miejsce – VII Regionalny Konkurs Gitarowy w Olsztynie,
- Tytuł Laureata – Ogólnopolski Konkurs Gitarowy w Poznaniu
- wyróżnienie – II Ogólnopolski Konkurs Gitarowy w Wadowicach,

- I miejsce – III Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Tczewie.

Trzykrotnie otrzymała stypendium artystyczne Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin (lata: 2013, 2014, 2015), w roku 2016 Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Elblągoraz w roku 2018 Stypendium Kulturalne „Młody Gdańszczanin” Prezydenta Miasta Gdańska. Od stycznia 2018r. Anna jest uczestniczką Akademii Młodych w Poznańskiej Akademii Muzycznej.

Wydarzenie uświetni Teatr Tańca 8 Negro –  to grupa trzech dziewczyn pod przewodnictwem Agaty Litwińskiej, dyplomowanej tancerki i choreograf z Tczewa. Nazwa teatru – “8 Negro” – pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza czarną ósemkę (ocho negro). Jest to nawiązanie do pasji jednej z tancerek, Weroniki, która interesuje się Hiszpanią.
Technika, jaką wykorzystuje zespół, jest wyjątkową kombinacją tańca współczesnego, klasycznego oraz akrobatyki. Ich wyobraźnia nie ma ograniczeń – łączą zarówno tradycyjne, jak i nowe rozwiązania, które razem tworzą spójną całość.
Aktualnie grupa pracuje nad spektaklem, którego premiera odbędzie się już jesienią 2018 roku.

Teatr Tańca 8 Negro prowadzi również zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży. Już teraz kolejne pokolenia uczą się tańczyć i mogą w przyszłości dołączyć do zespołu Teatru Tańca. W ofercie grupy jest balet, jazz, a także taniec współczesny na różnych poziomach zaawansowania.
Tancerki stawiają przed sobą ambitne cele. Będą tworzyć spektakle, oparte na motywie relacji międzyludzkich. Teatr ma też za zadanie umożliwienie rozwoju młodym tancerzom i twórcom. Jednak najważniejszym efektem działalności ma być promocja tańca – zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, a przede wszystkim wśród młodzieży w każdym wieku! Warto zauważyć, że uczniowie Agaty Litwińskiej są już absolwentami OSB w Gdańsku, a aktualnych uczniów można będzie zobaczyć na naszym koncercie.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola