Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tczewski Cmentarz Komunalny czeka rozbudowa

Data publikacji: 2017-07-11, Data modyfikacji: 2017-07-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Tczewski Cmentarz Komunalny czeka rozbudowa

Jeszcze w tym roku pojawi się nowy segment kolumbarium. Dotychczasowe kolumbarium zbudowane zostało w 2013 r. i jest już niemal całkowicie wypełnione – znajdują się tam 24 miejsca na urny.

Dokładnie 20 tys. zł zostało zabezpieczonych w budżecie miasta na budowę kolejnego segmentu kolumbarium na cmentarzu komunalnym. Kolejny segment ma zostać wybudowany jeszcze w tym roku, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego kolumbarium. Będzie on również przeznaczony na 24 urny.

Jednocześnie w czerwcowej korekcie budżetu przewidziano środki na wykonanie dokumentacji związanej z rozbudową istniejącego Cmentarza Komunalnego przy ul. Rokickiej (42 tys. zł).

Cmentarz ma być powiększony o 4,3 ha, w kierunku południowym, wzdłuż granicy z ZUOS i granicy miasta. Zadaniem firmy, która przygotuje dokumentację, będzie m.in. wyznaczenie koncepcji umiejscowienia kwater (miejsce na murowane grobowce, groby tradycyjne oraz małe groby - na urny), wytyczenie dróg i alejek, wykonanie szczegółowych badań geotechnicznych, uzyskanie wymaganych pozwoleń (decyzja sanepidu, uzyskanie pozwolenia na budowę).

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola