Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tczew: Zielone przystanki

Data publikacji: 2018-07-17, Data modyfikacji: 2018-07-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Tczew: Zielone przystanki
Tonące w zieleni przystanki, a przy okazji informacja o tym, jak szanować środowisko, to pomysł tczewskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.
„Zielone przystanki – bądź EKO ze ZWiK ” to projekt pilotażowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tczewie skierowany do mieszkańców. Projektem zostały objęte trzy przystanki autobusowe tj. przy ul. Wojska Polskiego (obok murali), przy ul. Jagiellońskiej (vis a vis McDonald`s) oraz naprzeciwko „starej pętli” na ulicy Armii Krajowej.
- Wybór przystanku autobusowego do projektu wynika z możliwości dotarcia do znacznej części mieszkańców na co dzień korzystającej z komunikacji miejskiej. Stworzenie zielonej, uporządkowanej przestrzeni jest odniesieniem do naturalnego środowiska w którym dobrze się czujemy, miło spędzamy czas, w tym przypadku oczekując na autobus. Mamy także nadzieję, że poprzez znaczek … bądź EKO, projekt przyczyni się do poprawy dbałości użytkowników o przestrzeń publiczną - tłumaczy Jacek Gorczyński, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych ZWiK.
W ramach realizacji projektu ZWiK zamierza również przekazać informacje o parametrach jakościowych dostarczanej wody oraz stopniu oczyszczania ścieków, a także informować o możliwych działaniach mieszkańców na rzecz ochrony środowiska poprzez racjonalne korzystanie z jego zasobów. W tym celu na przystankach włączonych do projektu zostaną umieszczone tablice informacyjne na temat kształtowania postaw i nawyków proekologicznych w naszym życiu codziennym.
- Bardzo się cieszę, że miejska spółka angażuje się w przedsięwzięcia zmierzające do poprawy estetyki Tczewa, a jednocześnie podejmuje działania związane z edukacją proekologiczną – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. – Mam nadzieję, że nowe otoczenie przystanków spodoba się mieszkańcom, a szczególnie pasażerom oczekującym na autobus. Ulice Wojska Polskiego, Jagiellońska i Armii Krajowej należą do najbardziej uczęszczanych arterii Tczewa, więc efekt tych działań na pewno będzie zauważalny i korzystnie wpłynie na wizerunek miasta.
Projekt „Zielone przystanki – bądź EKO ze ZWiK ” wpisuje się w misję Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tczewie tj. „zapewnienie mieszkańcom Tczewa warunków uzyskania ciągłych i bezpiecznych dostaw wody o bardzo dobrych parametrach jakościowych oraz odbioru i oczyszczania ścieków zgodnie z wymogami ochrony środowiska przy jednoczesnym racjonalnym korzystaniu z zasobów naturalnych”.

Jak zapowiada dyr J. Gorczyński, projekt ma być gotowy do końca lipca.

UM Tczew, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola