Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2019   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tczew: Tczewscy Kurierzy Rowerowi

Data publikacji: 2018-02-12, Data modyfikacji: 2018-02-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Tczew: Tczewscy Kurierzy Rowerowi

Ciekawy pomysł, grant i kilku młodych zapaleńców wystarczyło, aby stworzyć Tczewskich Kurierów Rowerowych. Dzisiaj mieszkańcom Tczewa i okolic dostarczają nie tylko listy, paczki i kwiaty, ale też odbierają elektrośmieci, a w Tłusty Czwartek… rozwożą pączki.

„Pomysł powstawał i rozwijał się przez prawie rok” – mówi Paulina Kremer, jedna z inicjatorek przedsięwzięcia. „Z jednej strony zauważyliśmy zapotrzebowanie na rynku – brak lokalnego operatora pocztowego nastawionego na szybkie, skuteczne i proste doręczanie przesyłek miejskich. Kolejnym aspektem jest potrzeba stworzenia ciekawych miejsc pracy dla młodych ludzi - opartych o pasję, pracę w zespole, uwzględniających różne, także specyficzne potrzeby pracowników (zatrudnienie u nas znajdują między innymi osoby z niepełnosprawnością)”.

Tczewscy Kurierzy Rowerowi to przedsiębiorstwo społeczne łączące cele biznesowe z celami społecznymi. „Tworzymy miejsca pracy z treningiem dla młodych oddalonych od rynku pracy i edukacji. Inwestujemy wypracowane nadwyżki zysku w tworzenie nowych rozwiązań użytecznych społecznie. Tworzymy zielone miejsca pracy – jesteśmy przedsiębiorcami i pracodawcami, więc chcemy wpływać na nasze środowisko w zrównoważony sposób. Włączamy się w politykę miejską związaną z ruchem rowerowym – jesteśmy parterem kampanii, akcji i działań społecznych w mieście” – dodaje Maksymilian Flemming, jeden z kurierów rowerowych.

Kurierzy rozpoczęli działalność dzięki dofinansowaniu na start (25 000 zł) w ramach Funduszu Inicjowania Rozwoju – konkursie grantowym realizowanym przez Fundację Up Foundation. Dodatkowo dzięki współpracy z Urzędem Miasta otrzymali miejsce na biuro w Inkubatorze Przedsiębiorczości – Domu Przedsiębiorcy. 

Tczewscy Kurierzy Rowerowi są lokalnym operatorem pocztowym widniejącym w rejestrze Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Oferują przesyłki pocztowe na terenie Tczewa i w promieniu 10 km od jego granic administracyjnych. W ofercie znajdują się także usługi kurierskie – skierowane do klientów instytucjonalnych oraz indywidualnych. Przewożą dokumenty, umowy, przesyłki, paczki, projekty budowlane, tłumaczenia, księgi i dokumenty rachunkowe, materiały promocyjne, ulotki, wizytówki i plakaty, laptopy i karty pamięci a także: kwiaty, prezenty i upominki, zakupy oraz wiele innych. 

„W Tłusty Czwartek we współpracy z jedną z piekarni rozwoziliśmy do mieszkańców Tczewa pączki, a za chwilę ruszamy z promocyjną ofertą dla biur rachunkowych i pracodawców polegająca na dostarczaniu PIT-ów na terenie Tczewa i okolic” – mówi Maksymilian Flemming.

UM Tczew, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola