Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2019   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tczew: Tacy Sami

Data publikacji: 2017-09-12, Data modyfikacji: 2017-09-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Tczew: Tacy Sami

Już po raz czternasty w Tczewie odbył się Festyn Przyjaźni „Tacy Sami”, który został zorganizowany 8 września, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię. Świętowali wszyscy razem, i młodzi, i starsi, zdrowi i chorzy.

Impreza rozpoczęła się barwnym i bardzo licznym korowodem, który poprzedziła grupa motocyklistów. Jak co roku, kolumna wyruszyła sprzed tczewskiego magistratu. Wśród uczestników nie brakowało podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy MOPS w Tczewie, przedstawicieli Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, dzieci, młodzieży, mieszkańców, którzy chętnie dołączali do barwnej i głośnej grupy.

Festyn „Tacy sami” odbył się tradycyjnie na pl. Hallera. Symbolicznie otworzyli go Adam Urban, wiceprezydent Tczewa, Julita Jakubowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gabriela Brządkowska, kierownik środowiskowych domów samopomocy MOPS w Tczewie.

Festyn „Tacy Sami” zgromadził nie tylko tczewian. Na scenie popisywały się grupy ze środowiskowych domów, ale także przedszkolaki i młodzież z tczewskich szkół. Wśród wystawców oraz występujących byli również goście, m.in. z Szpęgawska, kartuz, Krzywego Koła, Narków, Rudna, Kończewic, damaszki, Starogardu Gd., Rokocina, Chmielna. Połączyło ich jedno – otwarte serca i wrażliwość na losy ludzi niepełnosprawnych.

„Ogólnopolski Dzień Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię realizowany jest w ramach światowej kampanii edukacyjnej „Schizofrenia – otwórzcie drzwi”. Jej celem jest zwiększenie akceptacji i tolerancji dla osób chorych na schizofrenię poprzez informowanie o chorobie, sposobach jej leczenia oraz poprzez tworzenie warunków do aktywnego uczestnictwa osób chorych w życiu zawodowym i społeczny” mówiła Julita Jakubowska, dyrektorka MOPS.

O dobry nastrój zadbali wykonawcy oraz wystawcy. Były występy klauna, szczudlarzy, prezentacje muzyczne i wokalne, a także kiermasz wyrobów rękodzielniczych. Swoje stoisko miała Straż Miejska oraz Zespół Kształcenia Zawodowego NAUKA, którego uczniowie wykonywali modne makijaże i fryzury.
Organizatorzy imprezy to Środowiskowe Domy Pomocy MOPS w Tczewie oraz Polski Komitet Pomocy Społecznej.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Gminy Miejskiej Tczew. Patronat honorowy przyjął Rzecznik Praw Obywatelskich.
jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola