Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tczew: Spółdzielcze lody

Data publikacji: 2018-07-18, Data modyfikacji: 2018-07-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Tczew: Spółdzielcze lody

Pod koniec czerwca wystartowała Spółdzielnia Lodziarska „Jasna” – to pierwsza w Tczewie i w powiecie tczewskim spółdzielnia socjalna zatrudniająca osoby niepełnosprawne.

Nazwa - Jasna, nawiązuje do legendy o powstaniu osady, która dała początek miastu Tczew. Lody wytwarzane przez spółdzielnię miały już swoją premierę i zebrały rewelacyjne recenzje. Pierwszego dnia sprzedano 32 litry lodów w 8 smakach, co w przybliżeniu daje ponad 500 porcji (każda po 60g)! Niektórzy cierpliwie czekali w długiej, kilkunastominutowej kolejce! Nic dziwnego, ponieważ lody wykonywane są wyłącznie z naturalnych produktów – śmietany pochodzącej z pobliskiego gospodarstwa i świeżych owoców.
Wkrótce na tczewskie ulice wyjedzie specjalny rower-chłodziarka, ale lodów można skosztować już teraz! Jasna oferuje klientom sprzedaż lodów w miejscu ich produkcji, tj. w lokalu przy ul. Wąskiej 55. Podane są już stałe godziny otwarcia.

- Zapraszamy od poniedziałku do piątku pomiędzy godz. 12 a 18 a w weekend w godzinach 10-16. Bardzo cieszą nas miłe reakcje na nasze lody. Wszyscy klienci, z którymi miałyśmy okazję porozmawiać, byli zadowoleni i uśmiechnięci. Jestem przekonana, że doceniają ich smak i nasze wartości – mówi Agata Radziwion, członkini zarządu spółdzielni socjalnej odpowiedzialnej za ten społeczny biznes.

W projekt zaangażowała się tczewska Fundacja Pokolenia, a miasto pomogło w znalezieniu lokalu. - Jesteśmy pierwszą w powiecie tczewskim spółdzielnią so-cjalną – mówi Dobrosława Drozd. - Nie udałoby nam się wystartować gdyby nie dotacja z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota oraz wspar-cia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) oraz przychylność Miasta Tczewa. Mamy świadomość spoczywającej na nas od-powiedzialności społecznej i dołożymy wszelkich starań, by osoby powracające na rynek pracy, na stałe odnalazły na nim swoje miejsce, a nasi odbiorcy otrzy-mali rzemiosło, które nie ustępuje jakością i smakiem naturalnym wyrobom po-kolenia naszych babć.

Spółdzielnia Lodziarska Jasna oferuje rzemieślnicze produkty, przygotowane dzięki regionalnym produktom i dostawcom (prawdziwą śmietankę dostarczają Radostowskie Rarytasy). Osoby na diecie wegańskiej znajdą w menu pyszne sorbety, zrobione ze świeżych owoców. Natomiast fani fantazyjnych smaków mogą spodziewać się wielu wariacji (podczas premiery degustowano lody o smaku piwa rzemieślniczego Gryf!). Spółdzielcy są otwarci na wszelkie sugestie dot. smaków.

UM Tczew, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola