Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2019   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tczew: Powiększenie PSSE

Data publikacji: 2017-08-30, Data modyfikacji: 2017-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Tczew: Powiększenie PSSE

Uchwała, którą podjęli radni na sesji 28 sierpnia zezwala na włączenie do Pomorskiej Specjalnej strefy Ekonomicznej terenu w rejonie ul. Malinowskiej w Tczewie. Obszar ten liczy blisko 19 ha i jest własnością Agencji Nieruchomości Rolnych. 

Decyzja radnych pozwoli strefie pozyskać nowych inwestorów, a co za tym idzie – nowe miejsca pracy.
„Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest integralna częścią Tczewa. Od początku istnienia strefy, działające tu przedsiębiorstwa zainwestowały ponad 1,2 mld zł, tworząc 5663 nowe miejsca pracy. Wszystkie inwestycje zostały zrealizowane przez 16 podmiotów, na łącznym obszarze 120 ha. Teren, który był do dyspozycji PSSE został już całkowicie wykorzystany, ale lokalizacja Tczewa jest na tyle atrakcyjna, że firmy cały czas dopytują się o miejsce do zainwestowania” mówił Paweł Lulewicz, wiceprezes zarządu PSSE.
Na podstawie tych sygnałów, w porozumieniu z miastem, zarząd PSSE poszukiwał terenu, który można by wykorzystać na poszerzenie strefy. Stad wniosek o podjęcie uchwały niezbędnej do przyjęcia nowych firm na tereny przy ul. Malinowskiej.

Jak powiedział wiceprezes Paweł Lulewicz, do PSSE zwracają się zarówno firmy lokalne, jak i zagraniczne.

Radnych niepokoił profil działalności gospodarczej, która mogłaby być realizowana w Tczewie, dlatego domagali się deklaracji, ze nie będzie to działalność uciążliwa dla środowiska i mieszkańców.
„Mogę zadeklarować, że zarząd PSS, każdorazowo, gdy pojawi się inwestor chcący ulokować się w Tczewie, będzie się konsultował z miastem – czy jest to zgodne ze strategią rozwoju Tczewa, planami zagospodarowania itd.” Dodał Lulewicz.

Radni podjęli uchwałę jednogłośnie.
Serwis Samorządowy PAP, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola