Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tczew: Nowoczesny laparoskop

Data publikacji: 2018-02-16, Data modyfikacji: 2018-02-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Tczew: Nowoczesny laparoskop

Miasto ufundowało nowoczesny laparoskop dla tczewskiego szpitala.

Nowoczesny laparoskop wart ponad 250 tys. zł już służy pacjentom tczewskiego szpitala. Sprzęt został zakupiony dzięki ubiegłorocznej dotacji z budżetu miasta. Jak podkreśla Mirosław Trocha, ordynator oddziału chirurgicznego Szpitali Tczewskich S.A., bez urządzenia tej klasy, tczewska chirurgia nie miałaby dzisiaj racji bytu. Laparoskop wykorzystują głównie chirurdzy, ale służy też do zabiegów ginekologicznych i ortopedycznych. 

Jak podkreśla Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa, miasto wspiera szpital, ponieważ placówka służy mieszkańcom Tczewa. „Tczewianie zasługują na dobrą, nowoczesną opiekę medyczną” – dodaje prezydent. 

Oddział chirurgiczny tczewskiego szpitala wykonuje ok 3,2 tys. operacji rocznie z czego ok. 40 proc. to zabiegi wykonywane metodą laparoskopową. Sprzęt ten wykorzystywany jest także przez ortopedów i ginekologów. Laparoskop służy również do diagnostyki, np. nowotworowej.

Miasto Tczew wspiera tczewski szpital, mimo, że jest on zarządzany przez samorząd powiatowy. W ubiegłym roku z budżetu miasta Szpitale Tczewskie otrzymały 750 tys. zł. „Właśnie z tych pieniędzy zakupiony został laparoskop wraz z oprzyrządowaniem. Pozostała kwota została przeznaczona na spłatę zobowiązań szpitala” – powiedział Maciej Bieliński, prezes szpitala. 

W styczniu tego roku Rada Miejska w Tczewie zdecydowała o przekazaniu kolejnej kwoty, która wesprze tczewski szpital – 500 tys. zł na zakup karetek.

Prezes szpitala oraz ordynator oddziału chirurgicznego prezentując nowy sprzęt podziękowali prezydentowi Mirosławowi Pobłockiemu i przewodniczącemu Rady Miejskiej – Mirosławowi Augustynowi za hojne wsparcie, które umożliwiło zakup nowoczesnego sprzętu i tym samym poprawę jakości usług świadczonych pacjentom tczewskiej lecznicy.

UM Tczew, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola