Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2019   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tczew: Nowe miasto partnerskie

Data publikacji: 2017-10-02, Data modyfikacji: 2017-10-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Tczew: Nowe miasto partnerskie

12 września w Słucku na Białorusi prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki oraz przewodniczący Słuckiego Rejonowego Komitetu Wykonawczego – Andriej Janczewski podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy Tczewem a Słuckiem.

W porozumieniu strony zobowiązały się m.in. do zacieśniania współpracy poprzez wymianę doświadczeń pomiędzy miejscowymi organami samorządowymi, instytucjami oraz organizacjami odpowiadającymi za działalność gospodarczą, kulturalną, edukacyjną, rozwój sportu i turystyki, a także za działalność organizacji społecznych. 

„To porozumienia otwiera drogę do wymiany dzieci i młodzieży, współpracy klubów sportowych, ale też współpracy gospodarczej pomiędzy firmami” powiedział Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

Kontaktom gospodarczym między przedsiębiorcami z woj. pomorskiego a Białorusią było poświęcone IX Regionalne Forum Gospodarcze, które odbyło się w tym samym czasie w Mińsku. Delegacja samorządu miasta Tczewa gościła na forum wspólnie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku oraz przedstawicielami „Pracodawców Pomorza".

Tczew posiada 11 miast partnerskich:
- Słuck (Białoruś)
- Witten (Niemcy)
- Kursk (Rosja)
- Werder/Havel (Niemcy)
- Lev Hasharon (Izrael)
- Birżai (Litwa)
- Barking&Dagenham (Anglia)
- Dębno (Polska)
- Beauvais (Francja)
- Czarnomorsk (Ukraina)
- Aizkraukle (Łotwa)
jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola