Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tczew: Na bulwarze powstaje średniowieczny zamek

Data publikacji: 2018-10-04, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Tczew: Na bulwarze powstaje średniowieczny zamek

Rozpoczęły się prace ziemne w miejscu, gdzie jeszcze w tym roku stanie średniowieczny zamek dla najmłodszych.

Zamek wysoki na ok. 8 metrów znajdzie się na Bulwarze Nadwiślańskim, w sąsiedztwie istniejących placów zabaw. Jest to jeden z projektów tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Tczewa, wspartego środkami z ogólnego budżetu.

Obecnie trwają prace ziemne związane z przygotowaniem podłoża pod przyszły zamek oraz bezpieczną, gumową nawierzchnię. W połowie października ma się rozpocząć montaż elementów budowli, a na koniec położona zostanie bezpieczna nawierzchnia.

- W ostatnim czasie Tczew wzbogacił się o wiele nowych miejsc do zabawy, rekreacji, wypoczynku, także tych adresowanych do najmłodszych mieszkańców naszego miasta - mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. - Na niecce czyżykowskiej stoi już statek piracki, też wykonany w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Mam nadzieję, że nasz średniowieczny zamek okaże się dużą atrakcją dla dzieci,a Bulwar Nadwiślański będzie jeszcze chętniej odwiedzany przez całe rodziny.

Budowla będzie posiadała wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

Termin wykonania zadania mija z początkiem listopada. Koszt to blisko 1 mln zł.

UM Tczew, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola