Belka
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tczew: Miasto pomoże

Data publikacji: 2018-01-26, Data modyfikacji: 2018-01-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Tczew: Miasto pomoże

Miasto Tczew przeznaczy pół miliona złotych na zakup karetek i 40 tys. zł na realizacje programów zdrowotnych.

Z prośbą o udzielenie takiej pomocy Starostwo Powiatowe w Tczewie zwróciło się do prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego. Karetki będą wykorzystywane przez powiatowa spółkę Szpitale Tczewskie. To nie pierwsza pomoc samorządu miasta dla tczewskiego szpitala. W ubiegłym roku lecznica otrzymała z budżetu miasta 750 tys. zł.

Od 1 lipca br. powiatowa spółka Szpitale Tczewskie będzie zobligowana do świadczenia usług ratownictwa medycznego. Aby spełnić ten obowiązek, Szpitale Tczewskie muszą dysponować czterema karetkami. Jak poinformowało Starostwo Powiatowe, spółka nie dysponuje własnym taborem, który spełniałby wymagane normy, a jej sytuacja finansowa nie pozwala na zakup ambulansów. 

„Ponieważ z usług Szpitali Tczewskich korzystają mieszkańcy Tczewa, postanowiliśmy przychylić się do prośby powiatu. Chodzi o pomoc w przypadku zagrożenia życia i zdrowia naszych mieszkańców” – tłumaczy prezydent Mirosław Pobłocki. „Początkowo chcieliśmy zakupić jedną karetkę wraz z wyposażeniem. W toku dyskusji, uzgodniliśmy, że będą to dwie karetki, ale bez wyposażenia. Wyposażenie ich w niezbędny sprzęt będzie po stronie starostwa”.

Kwota 500 tys. zł na zakup karetek ujęta została w projekcie korekty budżetu na 2018 rok – Rada Miejska w Tczewie przegłosowała uchwałę jednogłośnie.

Na tej samej sesji (25 stycznia), miejscy radni zdecydowali również o przekazaniu 40 tys. zł powiatowi tczewskiemu na realizację programów zdrowotnych dotyczących profilaktyki raka szyjki macicy i wczesnego wykrywania raka płuc.

M.M.

UM Tczew, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola