Belka
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tczew: Finisz termomodernizacji

Data publikacji: 2017-08-19, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Tczew: Finisz termomodernizacji

Ostatni miesiąc wakacji to również finał prac związanych z termomodernizacją w trzech tczewskich placówkach oświatowych. 

Zakończyły się prace termomodernizacyjne w Szkole Podstawowej nr 10 oraz w Przedszkolu nr 8, a z końcem sierpnia mija termin wykonania inwestycji w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2. Termomodernizacja w Szkole Podstawowej nr 4 (dawne Gimnazjum nr 3) zakończy się za rok. Inwestycje nie tylko poprawią wygląd elewacji, ale przede wszystkim pozwolą na oszczędności związane z ogrzewaniem placówek.

Szkoła Podstawowa nr 10 
Inwestycja rozpoczęła się w ubiegłym roku. Jej koszt to ok. 1,5 mln zł Zadanie obejmowało m.in.: wymianę części okien, wykonanie izolacji ścian, fundamentów, dachu, modernizację centralnego ogrzewania. Trwają procedury odbiorowe.

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2
Wykonano docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie ścian fundamentowych, do wykonania pozostało malowanie elewacji, ułożenie chodników. Trwają prace wewnątrz budynku związane z wymianą oświetlenia i instalacji centralnego ogrzewania.
Termin zakończenia prac – koniec sierpnia 2017 r.
Koszt – ok. 1,6 mln zł.

Gimnazjum nr 3 (od września br. - Szkoła Podstawowa nr 4)
Wewnątrz budynku trwają prace związane z modernizacją instalacji sanitarnych oraz elektrycznych. Zadanie jest 2-letnie, termin zakończenia – koniec sierpnia 2018 r. Koszt zadania – blisko 4 mln zł.

Przedszkole nr 8 - Ocieplono ściany zewnętrzne, częściowo wymieniono stolarkę okienną, wykonano izolację fundamentów, dachu, modernizację centralnego ogrzewania. Koszt – 1 mln zł. Prace związane z termomodernizacją budynku zostały zakończone, trwają prace porządkowe wokół przedszkola.

Na zadania związane z termomodernizacją miasto Tczew pozyskało blisko 8 mln zł dofinansowania (cały projekt szacowany jest na ponad 11 mln zł). Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dotyczy on budynków użyteczności publicznej. Oprócz wymienionych wyżej obejmuje on także Szkołę Podstawową nr 8.
informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola