Belka
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tczew: Do zdobycia 60 tys. zł

Data publikacji: 2018-07-17, Data modyfikacji: 2018-07-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Tczew: Do zdobycia 60 tys. zł

Do końca lipca czekamy na zgłoszenia do 21. edycji konkursu na „Najładniej utrzymany dom, balkon, elewację budynku, otoczenie”.

Organizatorem konkursu jest prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki. Pula nagród to 60 tys. zł, w tym 40 tys. zł na najładniejsze elewacje w rejonie rewitalizacji Starego Miasta

Celem konkursu zachęcenie mieszkańców do dbania o własne otoczenie i nagradzanie tych, którzy w ten sposób przyczyniają się do upiększania całego miasta.

Konkurs przeprowadzany jest w następujących kategoriach:

dla budynków jednorodzinnych - oceniana jest elewacja budynku, zagospodarowanie działki oraz utrzymanie otoczenia
dla budynków wielomieszkaniowych – oceniane jest:

- zagospodarowanie i utrzymanie otoczenia

- najładniej utrzymany balkon

- elewacja budynku w obszarze rewitalizacji.

Do konkursu w kategorii budynek jednorodzinny dopuszcza się zgłoszenie posesji poprzednio nagrodzonej nie częściej jak co 5 lat.

Do konkursu w kategorii budynek wielomieszkaniowy

- balkony - dopuszcza się zgłoszenia osób corocznie

- otoczenie - dopuszcza się zgłoszenia nie częściej jak raz na 3 lata terenów 

poprzednio nagrodzonych.

Udział w konkursie mogą brać wyłącznie osoby fizyczne z terenu miasta Tczewa. Należy przedstawić aktualne zdjęcie zgłaszanej posesji, balkonu, otoczenia.

Konkurs na najładniejszą elewację kierowany jest do wspólnot mieszkaniowych, administratorów i zarządców budynków, które ukończyły remont lub renowacje budynku w części obejmującej przynajmniej jego fasadę w roku 2017. Zgłoszenie w tej kategorii powinno zawierać dokumentację fotograficzną elewacji budynku przed i po remoncie – odnowieniu (kopię dokumentu: zgłoszenie robót lub kopie postanowienia miejskiego konserwatora zabytków lub decyzji na wykonanie robót wydanej przez miejskiego konserwatora zabytków).

Uczestnik konkursu może być nagrodzony tylko w jednej kategorii.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31.07.2018 r. w Wydziale Spraw Komunalnych i Inwestycji II piętro pok. 42-43 tel. 58 77 59 439/474

UM Tczew, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola