Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2019   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tczew: Budżet Obywatelski

Data publikacji: 2018-01-25, Data modyfikacji: 2018-01-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Tczew: Budżet Obywatelski

17 projektów zostało przyjętych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Tczewa 2018.

O tym, jakie wnioski zostaną zrealizowane, zdecydowali mieszkańcy Tczewa w głosowaniu, które trwało od 16 grudnia 2017 r. do 5 stycznia 2018 r. Jest to już piąty budżet obywatelski w Tczewie. 24 stycznia ratusz ogłosił wyniki. 

Mieszkańcy mieli do wyboru 34 projekty w 12 okręgach. Projekty można było wybierać przez internet lub tradycyjnie – podpisując się na specjalnych formularzach. Prawo do udziału w głosowaniu mieli tczewianie, którzy w 2018 r. kończą 16 lat i starsi – najstarsza głosująca osoba ma 94 lata.

„Budżet Obywatelski pozwala mieszkańcom bezpośrednio decydować o drobnych, ale potrzebnych inwestycjach w ich otoczeniu” – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. „Od 2014 r., w ten sposób zrealizowaliśmy ponad 80 projektów.

Łącznie zagłosowało 6028 osób, w tym: 960 (16 proc.) – przez Internet, 5068 (84 proc. – papierowo). Oddano 7755 głosów (można było wybrać kilka projektów w swoim okręgu), w tym: 1162 (15 proc.) – przez Internet, 6593 (85 proc.) – papierowo.

Wśród projektów wybranych przez mieszkańców są m.in. monitoring szkoły i terenów rekreacyjnych, modernizacja placów zabaw, zagospodarowanie i modernizacja terenów zielonych, ogrodzenie placu zabaw, projekt przebudowy ścieżki rowerowej, zakup wyposażenia do świetlicy dla mieszkańców.

„Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu wyłoniła się grupa liderów – najbardziej aktywnych członków lokalnych społeczności, którzy inicjowali projekty i zbierali podpisy mieszkańców” – tłumaczy prezydent Mirosław Pobłocki. 

„Mieszkańcy są naszymi partnerami i ogromnie mnie cieszy, kiedy wskazując np. nowy plac zabaw z dumą mówią, że to ich zasługa, że dzięki nim to miejsce powstało. Wiedzą, że zamiast narzekać, lepiej jest działać. Czują się gospodarzami swojej ulicy, osiedla” – podkreśla.

UM Tczew, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola