Belka
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Społeczna od-nowa

Data publikacji: 2017-06-20, Data modyfikacji: 2017-06-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Społeczna od-nowa

Jeden z dwóch projektów rewitalizacyjnych, które będą realizowane w Tczewie w najbliższych latach to "Społeczna od-nowa". Na projekt ten miasto otrzymało unijne dofinansowanie w wysokości 1 017 403,98 zł.

Projekt
"Społeczna od-nowa" skierowany jest do 120 osób z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym zamieszkujących obszar rewitalizowany Tczewa. Celem jest zwiększenie dostępu do miejsc świadczenia usług społecznych dla rodzin Starego Miasta i Zatorza, którzy z uwagi na swoją sytuację wymagają wsparcia umożliwiającego im prawidłowe funkcjonowanie w rodzinie i społeczeństwie – mówi Iwona Bylicka z MOPS.
Projekt rozpocznie się 30 marca, a zakończy 31 grudnia 2021 r.

Cele szczegółowe projektu obejmują: zwiększenie wśród osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, liczby poszukujących pracy, uczestniczących w kształceniu, zdobywających kwalifikacje lub pracujących - 32 osoby. Ponadto celem jest zmniejszenie zjawiska przemocy, uzależnienia i bezradności w sprawach opiekuńczo - wychowawczych. 

Działania w ramach projektu zakładają utworzenie dla każdej rodziny/osoby indywidualnej ścieżki reintegracji oraz skierowanie do odpowiedniego wsparcia. Dobór wsparcia zostanie ustalony na podstawie diagnozy problemów i potrzeb poszczególnych osób. W projekcie zagwarantowane będzie zarówno indywidualne poradnictwo specjalistyczne jak i grupowe warsztaty, które będą miały na celu przywracanie i/lub wzmacnianie kompetencji społecznych, pogłębianie więzi rodzinnych usprawnianie komunikacji pomiędzy członkami rodziny, zwiększenie zaradności, samodzielności i aktywności społecznej.

Zaplanowane wsparcie będzie wzmocnione prowadzonymi działaniami animacyjnymi Powstanie 30 miejsc świadczenia usług społecznych.

Dofinansowanie na realizację projektu inwestycyjnego - Miasto od-nowa – rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie to 15 693 799,69 zł (wkład własny to 2,8 mln zł, poziom dofinansowania - blisko 85 proc.).

Tzw. miękka rewitalizacja, czyli działania społeczne są nawet bardziej istotne niż inwestycyjne, ponieważ jest to praca wśród mieszkańców. Jeśli te nowe inwestycje nie wypełnią się ludźmi, to pieniądze nie będą wykorzystane. Dziękuję Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej i Fundacji Pokolenia, które z ramienia miasta będą realizować te działania” tłumaczy Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola