Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gniew: Wymalują hymn

Data publikacji: 2018-05-02, Data modyfikacji: 2018-05-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Gniew: Wymalują hymn

Gniewscy uczniowie po raz kolejny mają nie lada okazję, żeby wykazać się swoimi pomysłami i przebojowością w plastycznym wyrażaniu myśli. Już po raz piąty rusza konkurs organizowany przez Zakład Produkcji Kruszyw w ramach hasła Gniew: wczoraj, dziś i jutro.

Konkursy organizowane rokrocznie przez Zakład aktywizują uczniów, pobudzają kreatywność i budują lokalny patriotyzm. Pokazują też jak ogromny potencjał tkwi w młodym pokoleniu. Tematyka prac dotyczyła już wyobrażeń dzieci na temat przyszłości Gniewu, poszukiwania jego najpiękniejszych zakątków czy sięgania do różnych okresów historii miasta. W tegorocznej edycji, w związku obchodami Roku Niepodległej Polski 2018, uczniowie z naszej gminy będą mogli zmierzyć się z nowym zadaniem – przedstawieniem historii opowiedzianych w treści hymnu narodowego lub innej wybranej pieśni patriotycznej.

Obrazy tworzone z pieśnią na ustach. Nie ma określonych zasad co do techniki wykonania, praca może być w formie rysunkowej, kolażu, wyklejanki czy każdej innej, którą uda się zastosować na kartce papieru w formacie A3. Szanse na wygraną z pewnością wzrosną, jeśli praca będzie jak najlepiej dopasowana do tematu, a uczeń wykaże się dużym zaangażowaniem.

Warto więc rozpocząć przygotowania od sięgnięcia po teksty znanych polskich pieśni: Roty, Pierwszej Brygady, Hymnu Młodych Halerczyków, Wszystko, co nasze, Morze nasze morze czy innych. Przygotowanie prac plastycznych o takiej tematyce jest również idealną okazją do poznania dziejów hymnu polskiego.

Każdy będzie miał możliwość zaprezentowania swojego własnego spojrzenia, bowiem do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace wykonane indywidualnie. Gotowe dzieła należy dostarczyć przez swoich opiekunów szkolnych do Zakładu do 23 kwietnia br. W szkołach można również znaleźć regulamin konkursu, znajduje się on też na stronie.

Warto poznać historię!

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i rozstrzygany będzie w dwóch kategoriach, klasy I-III oraz klasy IV-VII. Wśród nich zostaną wyłonieni zwycięzcy, po pięciu w każdej kategorii wiekowej. Łącznie aż dziesięć osób ma szansę na wygranie bezprzewodowych słuchawek JBL, które pozwolą bez ograniczeń rozwijać muzyczne zainteresowania.

Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Gniew.

UMiG Gniew, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tczewski

  Powiat tczewski - powiat znajdujący się w województwie pomorskim, którego siedzibę można znaleźć w Tczewie. Zaliczają się do niego gminy: Tczew (gmina miejska), Gniew, Pelplin, Morzeszczyn, Subkowy oraz Tczew (gmina wiejska). Powiat został utworzony w roku 1999, wtedy to bowiem miała miejsce reforma administracyjna, na mocy której powstał. Gospodarka opiera się tu na rolnictwie i przemyśle.

  Będąc w tych stronach, koniecznie trzeba zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Mowa o pocysterskiej bazylice katedralnej w Pelplinie. Do atrakcji zaliczyć należy też Zamek Krzyżacki w Gniewie, zabytkowy most w Tczewie i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Po wyjściu z miast polecamy udać się do rezerwatów przyrody: Wiosło Duże i Wiosło Małe oraz spacer w pobliżu nadwiślańskich skarp.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola